Thread Rating:
  • 9 Vote(s) - 4 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z Gimpem
Witam, otóż od nie dawna, bawię się w gimpie, i narysowałam swoje 1 arcydzieło Big Grin, i jak je mam teraz wyrenderować, żeby zapisać. Bo jak kliknie zapisz lub zapisz jako to mam plik w którym po kliknięciu otwiera się on w gimpie, a ja chce żeby to był normalne obrazek abym go mogła np wstawić na facebooka itp.
Reply
Jeżeli masz gimpa 2.8 to kliknij Plik -> Wyeksportuj -> Wpisz nazwę obrazka i na końcu np. .jpg

Jeżeli wersja starsza to Plik -> Zapisz jako -> Teraz wpisz nazwę i na końcu np. .jpg

Czyli jeżeli ma się nazywać np. xxx To napisz xxx.jpg

Oczywiście to tylko jako przykład, może być .bmp, .gif i inne.

___
Reply
Zapisując plik po nazwie dodaj .jpg / .png
przykład:
masło.jpg

Jeżeli zapiszesz plik bez rozszerzenia to automatycznie zapisuje się on jako .xcf czyli projekt programu gimp. Możesz wtedy go otworzyć w takim stanie w jakim go zamknęłaś.
Reply
Zamiast "Zapisz", to kliknij "Zapisz jako" i w nazwie pliku dajesz np. .jpg. A co do .jpg, to lepiej dać w Gimpie .png, bo wtedy jest lepsza jakość. Smile
Reply
Pierwsza łapaj +
Reply
Jak masz ustawienia jakości to zaleca się w graniach 90-95. Powyżej nie ma większych różnic, a rozmiar jest znacznie większy.
Reply
Przepraszam Cię bardzo, ale jeżeli się nie znasz to może nie udzielaj rad, co? Skad wiesz jaki typ grafy ona robi?

Xadela:
Co do formatu, to zależy od tego, co zapisujesz. Jeżeli jest to zdjęcie lub jeżeli do tego rysunku, który zrobiłaś użyłaś wiele kolorów, to zapisuj w .jpg, jeżeli jest to zwyczajna grafika, to .png lub .gif. Jednak pamiętaj, że jpg jest trochę gorszej jakości, ale mniej zajmuje.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)