Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fl Studio - tworzenie muzyki
Witam,
Jest taki program, co się nazywa Fl Studio Smile Możemy w nim stworzyć całkiem porządku kawał muzyki. Jedyne czego się obawiam zakładając temat na forum Margo, to nawał innych tematów, które zepchną ten gdzieś na dno. Oby jednak tak się nie stało Wink Więc ten program umożliwia tworzenie muzyki od podstaw, tworzenie całych podkładów, bitów, riddimów, jak tam chcecie Dodgy Jego wszystkich opcji, mozliwości nie da się zliczyć. „Bawienie się” tym programem okazuje się (przynajmniej dla mnie) bardzo przyjemne. Niestety o funkcjach tego programu sam wiem niewiele Angry Zachęcam do rozmowy o tym programie, możecie też podzielić się wynikami waszej pracy (poprzez np wrzutę) Smile Program naprawdę przyjazny, sympatyczny i prosty w obsłudze.
Tu link do stronki z darmową wersją testową+opis. Najnowszą wersją jest FL Studio 10:

Mam też małe pytanie do tych, którzy już trochę w tym siedzą:
1. zapodaj.net/2d3125b242075.png.html
Na czerwono zaznaczyłem czas, w którym dany pattern ma wejść. Jak widać jest on przesunięty. W zasadzie każdy jest nieco przesunięty, chodzi mi o te tysięczne części sekundy, które powinny wynosić 000, zamiast jakiegoś 016. Wiem, że w poprzednich wersjach fl studio w ogóle nie dało się przesunąć o milisekundy danych patternów. Tu się da i jest to problem, bo ciężko ustawić jeden po drugim, żeby na siebie nie nachodziły, ani żeby nie było odstępu między nimi. Otworzone mam 2 możliwości dodawania utworu, tam gdzie Track 1- jest to nowe rozwiązanie, które uwzględnia te całe milisekundy,które ukazują się problemem. Na toturialach widzaiłem, że w starszych wersjach była tylko druga opcja nakładania patternów, tam gdzie jest Pattern 1, czyli poniżej. Na początku, gdy korzystałem z tej straszej opcji nie było problemów, bo milisekundy nie były uwzględniane, były tylko sekundy, a patterny ustawiało się jeden za drugim, nie było żadnych odstepów. Coś zepsułem i nawet tam naliczane są tysięczne częsci sekundy i nie mogę ustawić jednego patternu obok drugiego, bo tworzą się minimalne przerwy, bądź nakładają się na siebie. Jak da się to zablokowac/zmienić? Tak, żeby bez problemu dało się nakładać jeden po drugim.
2. Narastający pattern, jak tu: zapodaj.net/2d3125b242075.png.html (podkreślilem czerwono) czy jest to jakiś z efektów, który da się dodać do każdego patternu, czy ustawia się to gdzieś indziej? Jeśli tak, to gdzie? A jeśli efekt, to jaki? Smile

No to by było na tyle Tongue Zachęcam do luźnej gadki o Fl Studio,
Reply
No , no kiedyś korzystałem z tego już mi się znudziło ^^
Reply
Hehe kiedyś się tym bawiłem, ogólnie teraz robię na tym bity pod piosenki które tworzymy z kolegą.
Reply
Najedź na ten pasek co jest u góry i pomniejsz go TongueP wtedy da się to dokładnie dopasować Cool I po cholerke nakładasz stope na stope o.o ? Jak chcesz pogłos to fruity reverb a nie bawienie się w coś takiego . I taka rada przy okazji , jak wklejasz patterny to od razu dawaj na playliste tam gdzie masz track 1 , track 2 itp , o wiele lepiej potem się robi jakieś poprawki itp .
A tak nawiasem przeogromnym minusem fl studio jest to że ten soft jest jak Windows :< zwiesza się ciągle ,muli i na początek startujemy tak naprawdę z niczym , wszystko trzeba dograć .

A tak nawiasem mówiąc na cholere ustawiasz stopę w piano rollu Cool ? Jak chcesz zmienić tonacje to zmieniasz na tej ikonce z pianinem Cool
Reply
Jak coś zrobisz to pokaż Tongue

Sam osobiście posiadam ten program (niestety wersja demo) od czasu do czasu się bawię. Tongue
Reply
Czemu niestety wersja demo Cool ? Niczym nie różni się , nie licząc tego że na płatnej masz chyba trochę więcej niepotrzebnych wtyczek , i nie możesz projektów zapisywać Cool
Reply
Quote:Pan Ciastek:
i nie możesz projektów zapisywać Cool

No właśnie to.
Reply
Zrobienie naprawdę profesjonalnego bitu to zabawa na 2-3 godziny , trzeba tylko umić robić w syntezatorach , Mastering nie musisz konkretnie robić od razu , powiem inaczej Mastering nawet lepiej robić po tygodniu , bo wtedy gdy już się trochę odzwyczajiłeś to bardziej słychać co trzeba podwyżyć , obniżyć itd Tongue .
Reply
No to do roboty Big Grin!
Reply
Fruity Reeverb nakłada takie jakby echo. A mi chodzi o powolne nagłaśnianie patternu, jak na tym screenie. A co złego że w piano rollu? Dzięki temu można modyfikować dźwięk dokładniej. Masz dostep do całego "pianina" zamiast tylko do dźweku C5, czy tam który sobie wybierzesz. A stopa po stopie, niby jak inaczej Big Grin jeden pattern trwa kilka sekund, dlatego jeden za drugim to wydłużenie się melodi*.* hello! Big Grin
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)