Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Linux - Szybki i niezawodny system operacyjny
#11
rawr ja kiedyś robiłem temat o linugzie ale spadł Smile mam używam kubuntu 11.04 lekko przerobiony Tongue
Wraz z kumplem tworzymy wariacje kubuntu o nazwie Anibuntu - super lekka wariacja z wszelkimi sterownikami do otwierania filmów oraz przeglądania internetu, wywalimy większość narzędzi których większość nie używa Big Grin zostawiamy gimpa oraz te do edycji tekstu, wywalimy sporo narzędzi działających w chmurze(wł. plazmie), dodajemy za to biblioteki dla wine po to by ułatwić instalacje większości gier windowsowych. Smile chcemy stworzyć coś gdzie instalujemy na kompie z np. 1,2 ghz prockiem i 128 ramami i odpalamy anime w full hd łindołz by sobie nie poradził na takim sprzęcie, linugz po konfiguracji już tak.

Nie jest to system dla ludzi co używają komputer głównie do grania

ale tak btw grałem na linuxie w minecrafta beka bo na linuxie chodził mi conajmniej 3 razy szybciej niz na windolzie
Reply
#12
Np. chciałem sobie pograć w GTA IV i sobie nie pograłem -.-
Reply
#13
To wina producentów gier nie linuxa
Reply
#14
Information 
Linux nie jest systemem do grania.
Reply
#15
Dokładnie . Btw miałem ubuntu i nie narzekam. Chwilowo niestety mój komputer niedomaga więc używam xp.
Reply
#16
Wisse:
Nie chcę edytować, bo to akurat trochę inny wątek - http://www.playonlinux.com/repository/?cat=1 Tam jest GTA 4 ;#
Reply
#17
Próbowałeś za pomocą Wine/PlayOnLinux? Nie wszystkie gry chodzą na linuxie, ale GTA jest dodane w listach PlayOnLinux i jest duże prawdopodobieństwo że będzie działać. Wiadomo; żeby uruchamiać programy z Windowsa trzeba zainstalować odpowiednie oprogramowanie; Wine i PlayOnLinux (Play wymaga dodatkowo 7-zipa) zainstalowałeś to? Dla jednej gry zrezygnowałeś z systemu?
To wina twórców oprogramowania, że nie tworzą oprogramowania na Linuxa, tylko na windę. A to z kolei dlatego, że wciąż najwięcej osób pracuje na komputerze z Windowsem... A próbowałeś zainstalować Virtualboxa i na nim GTA? Zadam jeszcze raz to pytanie; dla jednej gry zmieniłeś system z Linuxa na Windowsa Big Grin?
Reply
#18
No nie powiedziałbym , że Linux to jeden z najlepszych systemów operacyjnych. Często nie ma gier na ten system, a jak już są to cud. Chociaż według mnie Windows to też nie jest dobry. Odpalisz na nim wszystko ale jak już coś to się wiesi cały.z Mac'iem jest tak , że jest dosyć dobry, dużo gier jest na Maca teraz.Ostatnio myślałem , żeby sobie wgrać Maca,tylko najpierw trzeba go kupić i do tego takiego orginalnego, bo po co piracić?A Linuxa to bym nie chciał bo to system taki bardziej do pracy a ja przeważnie gram.
Reply
#19
To że na linuxa nie ma gier to wina koncernów które mogły by wydać gry na ten system ale mają problem z opensourcowoscia linuxa, dziwne że stare gry które na pececie mają miano kultowych teraz dopiero wychodzą w wersjach na linuxa po prostu chodzi o pieniądze. Kiedyś nawet przedstawiciel chyba ea sprots powiedział że nie zrobia gier na linuxa bo system ten nie broni praw autorskich co jest kłamstwem no ale kto by się tym przejmował. Btw wole pograć na konsoli niż na kompie Smile
Reply
#20
Niee, ja o tym problemie z prawami autorskimi nie słyszałem, wyłącznie o tym, że koncernom nie opłaca się pisać silników gier na Linuxa, bo grę trzeba byłoby przepisać od nowa całą, a nie jest to opłacalne dla małej garstki użytkowników linuxa.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)