Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Linux - Szybki i niezawodny system operacyjny
Heja, postanowiłem założyć ten temat, ponieważ ja jak i zapewne wielu z was ma możliwość korzystania z tego wybitnego systemu. Temat ma na celu dyskusje jak i zachęcenie zwolenników windowsa, na przejście pod tuxa(imię pingwina, który jest logiem linuxa).

(__________________________________________________Linux__________________________________________________)

Jest to odzina uniksopodobnych systemów operacyjnych opartych o jądro Linux. Pierwsza wersja jądra Linux została udostępniona publicznie 17 września 1991 dla architektury komputera PC. Twórcą jest Linus Torvalds (od którego pochodzi właśnie nazwa linuxa) Linux najczęściej jest wykorzystywany do tworzenia różnych serwerów.

Dystrybucje:

- Ubuntu (Najpopularniejszy)
- Debian (Głównie w serwerowniach)
- Mint
- Fedora
- OpenSuse

------------------------------------------

Nasze małe grono Linuxiarzy Big Grin

- Sir Duzaar
- Yavii
- kubciol
- Starek
- Pieeter
- vitold
------------------------------------------
Edycje:
Reply
No dobra, z racji że korzystam z windowsa, a z linuxem do czynienia nigdy nie miałem, zasypię cię gradem pytań.

Jeśli wiesz to powiedz mi krótko i zrozumiale dla zwykłego człowieka, czym się różni Linux od Wina?

I jeszcze powiedz mi jak z grami, na pudełkach wymaganiach zwykle są wzmianki o winach.
Reply
Wolę okna niż linux ale każdy lubi co innego. Na pewno lepszy niż okna Vista ale Windows XP mi się podoba Smile
Reply
Na przykład, na Linuxie nie pograsz w GTA 4 , czy tam w BF3..
Reply
większość programów nie działa windowsowych na linuxie Cool
Reply
Linux jest o wiele szybszy, odpala mi się o około 2sekundy, nie wiesza się wcale, a jeżeli coś jednak się zawiesi, to nie wpływa to na system (nie to co windows, że cały komp muli)

Co do gier, to wkrótce, może się to zmienić, valve właśnie zrobił zamkniętą bete steam pod linux, aktualnie jest tam, jakieś 25 gier, ale będzie się to zmieniać... Jeżeli chodzi o programy, to mogę się nie zgodzić... Osobiście udaje mi się jakieś programy z windowsa odpalać (za pomocą programu wine). Też odpaliłem quake4, mam zamiar próbować jeszcze GTA SAN ANDREAS ale pier muszę je zdobyć Wink
Reply
Mam Ubuntu 12.04.1 LTS dlatego, że domyślnie laptop miał zainstalowanego Windows Vistę.
Polecam go, nic się nie zacina itp. itd.
Próbowałem jeszcze Fedorę, Ubuntu z KDE (Kubuntu) ale oba nie przypadły mi do gustu.
Reply
Ja nie polecam Linux ;x

Mam pojęcie bo sam go miałem więc wyluzuj ...

A tak poza tym to jest moja opinia i nie wiem po co "-" ...
Reply
Genialna odpowiedź. Nie polecasz czegoś, o czym zapewne nie masz zielonego pojęcia.
Reply
Shocked 
tutaj jest lista gier, które można uruchomić za pomocą playonlinux (faktyczna lista jest o wiele dłuższa, ja przykładowo mam zainstalowane SimCity, MS Painta, pakiet Offica, ELI, join.me). Co jeszcze mogę powiedzieć o Linuxie? Świetne jest to, że jest wolnym oprogramowaniem tzn. że powstaje tysiące dystrybucji, które pozwalają dopasować nam do swoich potrzeb. Żaden Windows nie oferował na przykład zmiany ekranu ładowania czy tam zmianę ekranu logowania. Mi się to strasznie podoba, bo czuję, że system jest DLA MNIE, a nie JA dla SYSTEMU.

Pracuję na najnowszej wersji Ubuntu 12.10 ze środowiskiem graficznym Unity. Ubuntu wybrałem dlatego, że jest bardzo popularną dystrybucją. Unity raczej dlatego, że po prostu podobają mi się efekty graficzne, chociaż myślę o przesiadce na Minta lub na Ubuntu Gnome Remix.

Linux jest dobrym systemem, ale trzeba to przyznać, że nie jest dla wszystkich. Trzeba sobie powiedzieć, że jest po prostu innym systemem i trzeba się po prostu nauczyć z niego korzystać. Niezwykle przydatne są chęci.

Wisse:
Postaw argument dlaczego linux nie jest dobrym systemem operacyjnym. Jestem przekonany, że będę w stanie obalić twoją argumentację Dodgy.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)