Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
To piractwo czy nie ?
Witam mam pytanie do was Tongue Teraz to ma być w 100% wyjątkowo na poważne itd Smile A mianowicie chodzi mi o prawo licencyjne tzn. , potrzebuje pewnego oprogramowania , oprogramowanie teoretycznie jest "płatne" Aczkolwiek od dobrych kilku lat jest niesprzedawane ,zostały wprowadzone kompletnie nowe wersje , prace nad tamtym "softem" zostały dawno porzucone , nie ma możliwośc go kupna nawet jeśli chciałbym sprowadzić używanią kopię z nad Oceanu -.- A na oficjalnej stronie internetowej te oprogramowanie jest podpisane jako " Unsupported Products" I nic , jest kompletnie zlane moczem poza tym , zero jakiś informacji albo coś Tongue A te oprogramowanie jest mi bardzo potrzebne Dodgy I tu pytanie czy gdy to ściągne to będzie piractwem mimo tego że ma to umowy licencyjne i te pierdoły , ale skoro nie ma możlwiości kupna nowej lub nawet używanej wersji ? Bo nie wiem co mam w tym wypadku zrobić:< Tak dla porównania weszłem na jedną stronę typu Torrent i ten soft ma 172 seedy , co oznacza że ściągnąłbym je baardzo szybko .
Reply
Heart 
Ściąganie torrentem nawet towaru, który pozbyto praw autorskich jest piractwem/nielegalne. Wydaje mi się, że sam program też jest chroniony prawami, jedyna możliwość to ich zrzeczenie się przez firmę Dodgy.
Reply
Raczej to piractwo , bo ma licencję. Jeżeli jest bezpłatne , rozprowadzane publicznie i bezpłatnie jak np. mozilla to możesz ściągnąć.
Reply
Poland Meat:
Te oprogramowanie było kiedyś baardzo drogie Tongue Ale już od jakiś 10 lat je porzucili -.- , zupełnie go nie rozwijają , nie można go kupić itd :< . A tak naprawdę takiego samego odpowiednika z tymi samymi opcjami nie ma :c
Reply
Shocked 
Spróbuj znaleźć informacje o zrzeczeniu się praw. Inaczej raczej nie ma drogi
Reply
Thumbs Up 
Ekhm , określę to tak:

To jest piractwo. Wyobraź sobie , że ci z M$ nadal mają licencję na np windowsa 95 , jak ściągniesz , to i tak będzie piractwo (co z tego , że o windowsa 95 nie dbają od 7 lat - i tak mają licenję)

Edit : Literówka
Reply
Może pomoże - niebezpiecznik.pl/post/policja-sciaganie-filmow-z-internetu-nie-jest-nielegalne-i-nie-grozi-za-to-odpowiedzialnosc-karna/
Reply
Tylko że tego windowsa 95 to tak naprawdę nie problem kupić . Za bezcen kupisz na allegro a ja mówie o oprogramowaniu którego nie ma opcji kupna , nawet tej wersji uzywanej :< .
Krągły Michaś:
To chyba mam lipę na stronie jedyna krótka notka jaka o tym jest to :
This Universal Binary update brings compatibility for Intel-based Macintosh computers. Before starting the installation please consult this "ReadMe"-PDF for the installation procedure! Please note that Mac OS X 10.6 or newer is not supported by this version!
I pod spodem patch do ściągniecia .
Reply
Nie chodzi mi o to , że kupisz windowsa na allegro (dziwnie to brzmi , ale nie o to chodzi) , ale chodzi o to , że ściągnięcie programu z licencją to piractwo

Edit: Brak słowa :<
Reply
No wiem ale na logikę według mnie jest to cholernie bez sensu ;< No bo co to jest piractwo ? Korzystanie z czyjejś pracy bez zapłacenia mu opłaty jaką sobie wyznaczył Smile No dobra spoko , ale skoro ta osoba to całkowicie olała , nie udostępnia możliwości kupna tego itd to bez sensu raczej :<< Ja rozumiem jeszcze uzywki ale tutaj nie ma możliwości Sad
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)