Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Windows 8 - wady i zalety . Rozmówki ogólne .
#31
W takich momentach sobie myślę co Microsoft chciał zrobić. System operacyjny czy grę logiczną?
Reply
#32
Mam Windowsa 8. Żałuję. Kupiłem sobie kartę sieciową, bo komputer nie ma modułu odpowiedzialnego za wyszukiwanie i łączenie się z sieciami Wi-Fi, która okazała się nie być kompatybilna z systemem operacyjnym Windows 8. Pięć dych w plecy. Jeśli ktoś by się przyczepił, to piszę teraz z laptopa.

Najbardziej boli mnie kompatybilność właśnie. Nigdy nie wiesz co jest kompatybilne z ósemką, a co nie. Owszem, fajny design i przełączanie między oknami, lecz czasami brakuje mi startu. Uruchamia się szybko i bez problemu zarówno na komputerze stacjonarnym jak i na laptopie takim jak Sony Vaio ( taak, mam Vaio, mega swag )

Drugą taką rzeczą niezbyt ciekawą jest aktywacja boskiej ósemki. Przy uruchomieniu komputera otwiera się okno z ustawieniami i z żądaniem aktywacji systemu Windows przez Internet lub telefon. Oczywiście nie da się przez Internet. Czemu? Ciężko ustalić. Nie przeszkadza to teoretycznie w niczym, wystarczy Alt+F4 i okienko się zamyka, koniec sprawy, jednakże przy stałym użytkowaniu może stać się to uciążliwe ( mam oryginalny system Windows )

Taka jest moja opinia na temat Win 8. Mogłoby być lepiej, no ale cóż. Przyzwyczaiłem się i mi się zaczyna podobać, poza tym pomimo braku przycisku 'Start' na swoim miejscu wyszukiwanie czegokolwiek w starcie jest szybkie i banalnie proste.

Ocena: 7/10, należy popracować z kompatybilnością i aktywacją, poza tym ok.
Reply
#33
Osobiście jestem zdania, że win 8 jest niczym innym jak płatną betą win9 Tongue, pamiętacie viste i 7? Fajnie że microsoft rozwija 8, potwierdzone jest że będziemy mieli sp blue, widac co rusz to jakieś nowe przydatne funkcje, ale mam to coś kupic teraz? Ja wolę poczekac sobie jak już bardziej dopieszczą ten system Smile.
Reply
#34
Dla mnie te kafelki, za które tak wiele osób nie lubi tej wersji systemu, to takie jakby widżety na androidzie.
Reply
#35
Ja mam Windows 8 od kilku dni. Instalacja przebiegła szybko, w porównaniu do starszych systemów.
Nowy Interfejs bardzo mi się podoba, gdyż do tamtej pory używałam Win xp i różnica między tymi interfejsami jest kolosalna. Brak typowego startu czasami mnie trochę myli. Wg. mnie kafelki to był świetny pomysł. Nawet niektóre programy pod Windows 7 mi na ósemce działają. Jednak trudno się przyzwyczaić do tylu nowości.


Ocena: 8/10, za dużo zmian naraz, ale reszta okej.
Reply
#36
Mi się strasznie nie podoba ten kafelkowy wygląd (kafelkowy czy tam wafelkowy wszystko jedno Tongue)
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)