Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Webmasterka oraz programowanie
Do HTML i PHP, warto się nauczyć jeszcze CSS i MySQL. Jeśli chcesz tworzyć strony to tak naprawdę tych 4 języków używa się w "pakiecie".
Pisać możesz w każdy programie tekstowym. Polecam Notepad++. WAMP to taki jakby symulator strony internetowej. Możesz sprawdzić jak działają skrypty.
Reply
Z tego co wiem. To wamp jest takim twojo komputerowym odpowiednikiem serwera zrobionego na np. cba.pl, który istnieje już w necie. Prawdopodobnie będzie jakiś folder gdzie będziesz wgrywał pliki. Najczęściej/zawsze jest to adres localhost/.
Oczywiście WAMP posiada też bazę danych, ale w początkach kursu PHP nie będziesz jej potrzebował.

Umie ktoś programować w pawn, albo lua?

Edit: Polecam Ci używać WAMPA bo zawsze wygodniej niż przez FTP będziesz wgrywał na serwer plik co zmianę. A tam po prostu że plik będzie w odpowiednim miejscu to zapiszesz w notatniku (czy czymś) i już masz.
_
Reply
Exclamation 
Kiedyś się bawiłem w Pawna, jak miałem serwer GTA SA-MP. A luą, to przy serwie Mt2 Tongue
Reply
Ja sobie otworzę chyba serwer MTA. Znalazłem bardzo fajnego moda/mape czy jak to się nazywa.
Reply
A skrypty w języku php zapisuję się w : nazwapliku.php?
Reply
tak.
Reply
A i jeszcze jak zrobiłem skrypt w PhP, wkleiłem do folderu "scripts" w Wamp'ie to jak mogę go otworzyć? Wchodzę w localhost i nie wiem jak to tam znaleźć.
Reply
Hmm.. ja Ci nie pomogę, nigdy nie korzystałem w locala. Big Grin Poszukaj na google, albo spróbuj wbić przez przeglądarke adres "localhost/scripts" albo "127.0.0.1/scripts" Tongue
Reply
Wrzucasz do folderu www, a nie do scripts. Localhost to tak jakby odnośnik do tegoż folderu, zatem wszystko co w nim będzie zawarte, będzie również dostępne pod localhost/[cośtamcośtam].
Reply
A w localhoscie gdzie mam tego szukać?
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)