Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Defragmentacja plików
Witam mam pytania dot. defragmentacji plików, a więc..

1. Czy defragmentacja jest prosta czy skomplikowana, odrazu mogę ją włączyć bez żadnego tam klikania i tak dalej?
2. Od paru dni mam wolny komputer, czy mi go jeszcze bardziej spowolni czy pośpieszy?
3. Czy opłaca się to robić?
4. Do czego on jest?
5. Jak to zrobić, gdzie to kliknąc np napisz Start itp co klikać Big Grin

Dam + za bardzo mądre i prawidłowe odpowiedzi Big Grin

MAM WINDOWS 7.
Reply
Ściągasz program http://www.dobreprogramy.pl/Defraggler,Program,Windows,13314.html (sam używam czegoś innego, ale o tym słyszałem dobre opinie) instalujesz, wybierasz dysk, podejrzewam że robi najpierw analizę. Jeśli nigdy nie defragmentowałeś to pewnie będzie to długo trwało, ale powinna być opcja z szybką defragmentacją, którą radzę wybrać, chyba że zostawiasz kompa na pobyt w szkole.
Defragmentacja działa tak, że zbiera rozrzucone(sfragmentowane) po dysku kawałeczki wszystkich plików i ustawia je "obok siebie" przez co komputer szybciej je odczytuje i szybciej działa.
Obsługa na 99% jest banalnie prosta, więc nie powinno Ci to sprawić problemów, ja używam płatnego programu, który też konserwuje cały komputer i wykonuje przy okazji defragmentacje wszystkich sfragmentowanych plików, dlatego nie wiem co trzeba kliknąć, ale na pewno po wybraniu dysku klikasz "start", "rozpocznij analizę" lub "rozpocznij defragmentację". Tongue
Reply
Czyli jest proste, tak? A ten program jest lepszy niż ten co jest w Windowsie?
Reply
Ogólnie to tak, słyszałem że Windowsowy w 7 nie ustępuje innym programom, ale na twoim miejscu użyłbym Defragglera. Tongue I pamiętaj żeby podczas defragmentacji odstawić kompa w spokoju i zająć się czymś innym przez ten czas, najlepsze i najszybsze rozwiązanie.

AtDown: ctrl + alt + del i zobacz jakie procesy Ci zżerają najwięcej ramu i używają procesora, po opisie prawej stronie łatwo się domyślić co to i czy można to zamknąć. Internetu nie musisz wyłączać. Big Grin
Reply
Wiem, wiem. Wyłącze zaraz programy, internet i spokojnie to zrobie. Dzięki, plus jest. Big Grin Zabieram się do pracy.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)