Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
jak usunac
#11
mam to samo, dorzucam się do pytania i oceny.
Reply
#12
Tutaj jest poradnik do tego, tylko że w wersji angielskiej. Może coś pomoże.

http://zapytaj.onet.pl/html_server.php?id=01c3ece94730deca6e408122b13041e5&preview=true&referer=http://zapytaj.onet.pl/Category/007,009/2,25053739,Deltahomescom__jak_usunac.html
Reply
#13
kliknąc przycisk usun
Reply
#14
Shocked 
Podpinam się do pytania. Już raz miałam Delta Home i udało mi się go wywalić z Chroma i Firefoxa poprzez reinstall tych przeglądarek. Jednakże nie mogę reinstalować Internet Explorer, na którym wciąż jest Delta, co za razem świadczy o obecności tego, no, nazwijmy to sobie 'malwarem'. Na Google nie ma nic, co by pomogło. Z tego, co słyszałam, powyższe rozwiązania mogą pomóc tylko ze starszymi wersjami.
Obecnie na komputerze mam 3 przeglądarki: Firefoxa, Comodo Dragon i Explorera. Na FF obecnie nie mam Delty, ale wczoraj myślałam, że również pozbyłam się problemu, aż do restartu komputera. Comodo Dragon jedyne jest wolne od złośliwego oprogramowania.
Adwcleaner nie pomagał. Sama zauważyłam jakiś 'dziwny' plik, tj. eSafe i usunęłam go ręcznie, jednak nie mogłam usunąć jednego z plików. Dopiero pomógł antywirus, który po wykonaniu skanu wrzucił plik do kwarantanny, za której pośrednictwem mogłam usunąć go z komputera. Martwi mnie to, że gdy owy pliczek chciałam wcześniej usunąć, system powiedział mi, że muszę mieć zgodę od jakiegoś innego pliku, którego nazwy obecnie nie pamiętam. Weszłam w Menadżer Zadań, by zamknąć proces, ale nie znalazłam nic o takiej nazwie. W panelu sterowania też próżno szukać. Wg. Internautów z innych forów, eSafe sprawia, że Delta-Homes wraca.
Usunęłam też program "WinZipper", czy coś w ten deseń, co też podobno mogło mieć coś wspólnego z Deltą. Mimo, że na Explorerze mam zmienioną stronę startową, wciąż pojawia mi się feralna strona.
Proszę o pomoc.
Reply
#15
No przecież napisałem...

Crap napisał(a):
Quote:Ściągnij program AdwCleaner.
Uruchom go i kliknij przycisk Scan.
Po zeskanowaniu kliknij Clean --> program usunie zbędne toolbary i wpisy do rejestru --> zezwól na ponowne uruchomienie komputera.
Po ponownym zalogowaniu wyskoczy raport w notatniku. By usunąć AdwCleaner uruchom go ponownie i wybierz Uninstall.
Reply
#16
(2013-09-27, 23:06:33)Crap Wrote: No przecież napisałem...

Crap napisał(a):
Quote:Ściągnij program AdwCleaner.
Uruchom go i kliknij przycisk Scan.
Po zeskanowaniu kliknij Clean Arrow program usunie zbędne toolbary i wpisy do rejestru Arrow zezwól na ponowne uruchomienie komputera.
Po ponownym zalogowaniu wyskoczy raport w notatniku. By usunąć AdwCleaner uruchom go ponownie i wybierz Uninstall.


Powtarzam się - na najnowszą wersję Delta-Homes AdwCleaner, niestety, nie działa. Zapoznaj się z moim powyższym postem, trochę szczegółowiej opisuje sytuację.
Reply
#17
Ah, no tak, racja, wybacz, tl;dr Wink

Możesz spróbować programem Malwarebytes Anti-Malware przeskanować cały komputer.

Zachęcam też do tematu - - może tutaj znajdzie się odpowiedź.
Reply
#18
UDAŁO MI SIĘ ROZWIĄZAĆ PROBLEM!!!!!11!!111oneone

Quote:
1) Zmieniamy na przeglądarkach stronę startową na normalną - wywalamy Delta-Homes/Delta-Search i wklejamy, np. Google.pl
2) Zmieniamy wyszukiwarkę na Google.
3) Usuwamy wszystkie dodatki (w ustawieniach przeglądarki), które mogą mieć coś wspólnego z tym syfem.
4) W panelu sterowania wywalamy wszystkie pliki mogące mieć coś wspólnego z Delta-Homes, również WinZipper.
5) Pozbywamy się eSafe (jeśli mamy dobrego antywirusa, to sam powinien zauważyć te niebezpieczne pliki).
6) Czyścimy kompa AdwCleanerem. Wiąże się z tym restart.
7) Reinstalujemy te przeglądarki, które wciąż mają DeltaSearch. Weźcie pod uwagę to, że Explorera nie da się odinstalować, więc, jak go naprawić, napiszę zaraz.
8) Jeśli punkt '7' nie przyniósł efektu, albo nie chcemy z jakiejś przyczyny go wykonać, klikamy prawym przyciskiem myszy na przeglądarkę (nie zapomnijcie, żeby w ten sposób też wyczyścić Explorera), a potem właściwości. Patrzymy na 'element docelowy'. Jeśli wygląda on mniej więcej tak:
"C:\Program Files (x86)\Mozilla Firefox\firefox.exe" [zależnie od różnych przegląrek]
...to wszystko powinno być ok. Jednak, jeśli poza cudzysłowem jest jeszcze jakiś syf, ogółem element docelowy jest strasznie długi i tak dalej, to usuwamy wszystko, co jest poza cudzysłowiem. Klikamy zastosuj i ok.
9) Jeśli wciąż mamy Delta-Search, to jeszcze raz ustawiamy stronę startową oraz domyślną wyszukiwarkę, choć już takich problemów nie powinno być.


Nie jestem pewna, czy po wykonaniu wszystkich tych czynności na 100% będziemy wolni od Delta-Homa, ale powinno być już wszystko w porządku. Radzę jeszcze przeskanować komputery tym, co macie pod ręką. Mi, osobiście, nic już antywirus nie wykrywa. W każdym razie, sama, nic podejrzanego nie znalazłam.

Jeśli też mieliście problem z Delta-Homem, to podzielcie się tym rozwiązaniem z następnymi osobami.
Reply
#19
Czo to ten eSafe?
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)