Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Excel 2007
Otóż po zainstalowaniu całego pakietu MS Office kojarzy mi pliki tekstowe, prezentacje, itd, a excela niestety nie. Jedyna opcja, żeby otworzyć plik muszę wejść w program i następnie otwórz, znaleźć i dopiero mi odpala. Trochę brak komfortu, prawdopodobnie chodzi o skojarzenia danych rodzajów plików z programem excel. Poszukałem w internecie i dają rady, wskazówki co robić, postępuje zgodnie z nimi, tylko te wskazówki są odnośnie 2003, a mój jest o 4lata do przodu i nie mam taki opcji jak piszą inni internauci. Wie może ktoś jak można rozwiązać ten problem?
Reply
Może spróbuj kliknąć na plik excela prawym przyciskiem myszy, wybierz "otwórz za pomocą" i "wybierz program domyślny" czy jakoś tak i potem zaznacz na dole "zawsze używaj(...)"
Reply
Nie rozumiem dokładnie problemu,skrót na pulpicie masz?
Reply
Tak nie działa.

Twoje-Radio:
Napisz Ci punktami, bo mogłem zagmatwać.

1. Otwieram folder, w którym są pliki excela.
2. Klikam dwa razy na jakiś plik, pojawia się ikonka ładowania przy kursorze przez pół sekundy.
3. Nic się nie otwiera.
4. Klikam prawym przyciskiem myszy na plik.
5. Otwórz za pomocą, wybieram program Excel i zaznaczam, żeby do tego rodzaju pliku zawsze go używał.
6. Naciskam ok, nic się nie dzieje.

Żeby otworzyć plik excel muszę załączyć program, jako nowy plik, nie zapisany. Klikam w menu, następnie otwórz, wybieram plik, który chcę otworzyć i wtedy otwiera. Ta opcja jest mniej wygodna, bo trzeba wchodzić itd. Dodam, że Word i PowerPoint działają bez problemu. Mój system to Windows 7 Home Premium 64bitów, a MS Office z 2007 roku, wszystko legalne.
Reply
To taka tępawa propozycja, ale może zadziała - spróbuj reinstalować?
Reply
Już naprawiałem, nie pomogło.

Potem odinstalowałem także nic.
Reply
No to ja już mogę tylko za Ciebie trzymać kciuki Sad I wywindować temat do góry, może ktoś inny zauważy.
Reply
Której wersji Excela używałeś poprzednio?
Czy pliki były tworzone w aktualnej wersji Excela?
Sprawdź, czy masz w odpowiednim formacie zapisane.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)