Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Unmountable boot volume
Witam,
już nie mam siły chodzić i szukać po forach jak to rozwiązać na komputerze starym jak węgiel, ponieważ nie mam zbytnio czasu i cierpliwości. Prosiłbym o odpowiedź, jesli sposób zadziała, z pewnością dam plusa i będe mega wdzięczny

Mój laptop jest już dość stary, ok. 7lat, acer, tak więc resetuje się zadziwiająco często i czasami przerywa mi ważne czynności -.- ale mniejsza o to.
Po prostu raz się zresetował i zaczął wyskakiwać 'błąd procesu soffice', i komputer za parę minut się wieszał na amen. Na drugi dzień, przy włączaniu komputera, nacisnąłem F12 (boot menu) po prostu chcąc jakoś temu zaradzić, już bezsilnie. Nie przestawiałem żadnej kolejności, po prostu raz wypaliłem z innego.. hmm.. 'boota'? I od tego czasu, za każdym razem jak włączam komputer, robi się blue screen, UNMOUNTABLE BOOT VOLUME 0x000000ED.

Jeśli ktoś poda mi skuteczny sposób, jak bez tracenia danych i rozbierania komputera to rozwiązać, naprawdę uratuje mi życie. Słyszałem coś o konsoli odzyskiwania, tylko nie wiem skąd to ściągnąc.
Jeszcze tylko dodam, że informatykiem nie jestem, jestem zwykłym laikiem, tak więc jesli ktoś wytłumaczyłby mi to językiem laika (na chłopski rozum), byłbym wdzięczny.

Z góry wielkie dzięki, pozdrawiam..
Reply
Który Windows?
Reply
zwykły XP.
Reply
To teraz z czego piszesz ? Big Grin
Reply
a przeczytałeś dokładnie? -.-
Reply
Zrób nakładkę systemu - włącz komputer z płyty Windowsa XP, Nowa instalacja i napraw.

AtStarek
Aż takie złe nie są Big Grin Przynajmniej nie trzeba bawić się w konsoli z kopiowaniem usuniętych plików.
Reply
Myślę że zwykłe chkdsk mu wystarczy potrzebujesz płytę z windowsem XP następnie wejdziesz w biosa boot from cd i tam będzie menu instalacji systemu ty wybierzesz że chcesz naprawić i pojawi ci się taka czarna konsola tam wpiszesz chkdsk /r
ewentualnie sprawdź kabel od dysku twardego ale to już trzeba rozkręcić lapka Smile
Atup
nakładki som złe Sad

a no tak zapomniałem że po chkdsk może mu usunąć pliki systemowe ach ten biedny umysłowo system windows który sam siebie potrafi popsuć Tongue ale chkdsk jednak jest najszybszym rozwiązaniem w tym wypadku bo nakładkę można zrobić zawsze a i rejestry potem jakieś śmieszne się robią Cool
Reply
Ok, chkdsk /r pomogło, pomimo tego że zacięło się w 59% i pisało 'Nieprawidłowy wolumin' - czy to coś poważnego? Po tym nie działały ani fixboot, ani fixmbr, ale odpaliłem kompa bez problemu.
Jeszcze zostawię temat, bo nie jestem pewny czy to długo podziała Tongue
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)